Reference

Lenka je fantastická žena s velkou citlivostí. Vyhledala jsem ji, protože jsem měla od dětství několik traumatických událostí a onkologických onemocnění. Dnes jsem sice vyléčena v těle, ale žiji se strachem, který nejsem schopna přijmout. Kraniosakrální terapie a práce s traumatem mi nyní pomáhá v péči o sebe, v uvolňování stresu a napětí, které se stále objevují z předešlých zranění a onemocnění. Terapie mi pomáhá jemným způsobem prozkoumat body kde je energie blokována a sledovat jejich původní zdroj. Líbí se mi, jak spojuje různé prvky: bolest v těle, duševní bloky a emoce. Lenka jako terapeutka je milá a citlivá, nasycuje moji duši, tělo a život.

Na kraniosakální terapii jsem narazil při řešení tinnitu a ztuhlé krční páteře. Ukázalo se, že problémů mám víc a jsou spojené: dlouhodobý stres, únava, vnitřní napětí. Po několika terapiích jsem konstatoval zlepšující se trend. S Lenkou jsme pracovali na cvičeních a vizualizacích, které měly podpořit proces léčení. Do těla se mi vrátil postupně klid, energie; bezprostředně po terapii se cítím perfektně. Doporučuji vyzkoušet v případech, kdy tradiční medicína selhává.

Reference

K Lence jsem přišla se svým problémem nízkého sebevědomí a strach udělat ve svém životě změnu. Společně jsme pracovaly na ujasnění mé vůle a také směru v životě, který by byl pro mě vhodný. Po terapii jsem si uvědomila, že můžu cokoli a že není v mém životě žádná překážka a že mám vlastní odpovědnost za svůj život. Také to, že když moje maminka zatím nepřijala samu sebe, tak nemůže přijmout ani mě takovou, jaká jsem. Mám také problém se sebepřijetím, ale vnímám, že se postupně zlepšuje. Vím také, že mě nikdo nemůže omezovat a že nemusím čekat na souhlas nějaké další osoby když chci něco udělat. Jsem tady, jsem tady teď a zítra tu být nemusím. Nyní si chci užívat přítomný okamžik a hledat mé poslání. Děkuji Lenko

Celý život mě provázela bolest zad, časem jsem si na ni zvykla a stala se součástí mého života. Dávno jsem přestala věřit, že by mě mohla někdy opustit, navštěvovala jsem různé masáže, které mě ulevily vždy jen na krátkou dobu. A pak jsem potkala Lenku. Už po první ukázce jsem tušila, že její masáž je ta pravá a skutečně byla. Stal se zázrak; po dlouhých letech mě záda nebolí a život je hned krásnější. Všem vřele doporučuji.

Reference

Za Lenkou jsem přišel s urputnými bolestmi vystřelujícími od krční páteře do hlavy, které doprovázelo brnění v rukou a obličeji, občas se závratěmi a migrénami. Vše bylo následkem úrazu při sportu. O kranio-sakrální terapii jsem v té době vůbec nic netušil. Od lékaře jsem dostal naordinovánu rehabilitaci, ta mi však můj zdravotní stav spíše zhoršovala. I proto jsem hledal alternativní řešení. Lenka zareagovala ihned po mém telefonátu, přizpůsobila se mému nabitému pracovnímu programu a našla si čas o víkendu.
Již po prvním zákroku došlo k velkému zlepšení, napětí v hlavě i na páteři mi povolilo. Po několika měsících trápení jsem konečně cítil příjemné uvolnění a proudící energii. Postupně s každou další návštěvou se mi problémy výrazně zredukovaly na snesitelnou úroveň, již nepotřebuji prášky na bolest. Lenka dává něco navíc, nejde jen o mechanické uvolnění, ale o znovu rozproudění energie v těle. Svou léčbu Lenka kombinuje ještě s homeopatiky a přírodními preparáty na odkyselení organismu. Na Lence si cením nejen jejích výsledků, ale i osobního lidského přístupu a vřele ji všem doporučuji.

S kranio-sakrální terapií jsem se setkal poprvé již kolem roku 2004. Chodíval jsem tenkrát k Abhě, jedné z propagátorek a později i učitelek této metody v Česku. Když na čas v důsledku mateřství přestala praktikovat, bylo mi to líto. CST mi dělala velmi dobře, uvolňovala svalstvo a ztuhlá záda, zlepšovala psychiku, dokonce mě občas dostala do regresních vzpomínek a očištěním. Nikdy nezapomenu, jak se jednou má nervová soustava rozvibrovala ve stavu obrovské blaženosti, ne nepodobném mnohaminutovému orgasmu. A tak se po čase k terapiím CST zase vracím. Lenka sice v Česku teprve začíná, ale zdá se mi, že její ruce i celá bytost již ví, jak svého klienta „podržet“ tak, aby terapie splnila svůj cíl. Myslím, že CST se nedá moc naučit, člověk to v rukách a celé bytosti má nebo nemá. Jsem přesvědčen, že Lenka tyto schopnosti má, a rád k ní budu na terapie docházet….

Jedním z témat, které jsem v terapii s Lenkou chtěl řešit, byl pocit bezpečí. Často mě doprovázela potřeba nasycení této potřeby v běžném životě, když jsem se dostával do situací pro mě nekomfortních. Také mě tento pocit silně svazoval s místem, kde bydlím. Cítil jsem ho jako svůj první skutečný domov a vždy jsem se do něj vracel, abych pocit bezpečí mohl dosytit. Během terapie jsem zažil krásný hluboký pocit bezpečí, do kterého jsem se mohl uvolnit a být v něm. Pocit plynoucí z mateřské náruče, který jsem nikdy v dětství s nikým nezažil. Překvapením pro mě bylo, že se po terapii s Lenkou tato potřeba proměnila. Přišel mi najednou impuls opustit svůj domov a vydat se do neznáma. Vnímám teď, že pocit bezpečí není závislý na místě kde bydlím, ale že ho mohu zažívat i jinde a že si ho mohu zajistit sám. Děkuji za tuto zkušenost a proměnu, kterou terapie přinesla.

Lenku jsem navštívila kvůli svému traumatickému zážitku z porodu a strachu z dalšího těhotenství. První sezení jsem absolvovala sama, další dvě společně s šestiletou dcerou. Všechny návštěvy byly velmi příjemné a obohacující, doteky Lenky uzdravující a relaxační. Uvědomila jsem si věci, které jsem předtím neviděla, což mi pomohlo se s některými skutečnostmi z minulosti vyrovnat. Práce Lenky s mojí dcerou byla fantastická. Lenka je velmi empatická a má dar schopnosti napojit se na dětskou duši. Dcera byla z návštěv nadšená a ráda by šla znovu. Nejvíce se jí líbila hra s červeným stanem, který symbolizoval dělohu a ona si mohla zpracovat zážitek z vyvolávaného porodu. Návštěvu Lenky všem vřele doporučuji a sama se těším na další.

Reference

Kamilka se narodila císařským řezem po dvacetihodinovém porodu, který se bohužel nezdařil zvládnout přirozenou cestou. Byla jsem v narkóze, takže ji v podstatě dostala i Kamilka. A jak to prý bývá u dětí rozených císařem pod narkózou, Kamilka stále jenom plakala a hodně málo spala (max.12 hodin denně což je na novorozence opravdu málo). Křičela každý den non stop od pěti odpoledne do půl třetí rána. Když se v noci vzbudila, trvalo mi hodinu, než se mi ji podařilo znovu uspat. Zlobilo ji bříško, ale ještě něco dalšího s čím jsem si nevěděla rady. Asi po měsíci a půl, to už jsem padala únavou a vyčerpáním, se to o trošku zlepšilo. Ale opravdu jen trošku. Kamča začala usínat okolo dvanácté v noci. Ale s křičením to bylo pořád hrozné. Prostě buď spinkala nebo se kojila nebo křičela; téměř nikdy nebyla vzhůru, aniž by neplakala.
Pak jsem dostala kontakt na Lenku. Začali jsme s Kamilkou k Lence docházet na kranio. První hodinu docela dost plakala, ale už na té další byla o dost klidnější a nechala se od Lenky chovat. A zhruba po třech terapiích Kamilka najednou ze dne na den začala chodit večer spát okolo osmé hodiny večerní. Bylo to prostě báječný, konečně jsem si mohla odpočinout. Na terapie jsme chodili dál a pořád se to zlepšovalo. Teď je Kamilka půlroční miminko a je jako vyměněná. Už nám pláče, jen když je unavená nebo má hlad. Také spaní se upravilo. Asi to nebude nikdy spavé dítě, ale začala spát i přes den, a noci už mě budí daleko méně než dřív. A hlavně když se probudí, tak během 15 minut zase usne Je na mě sice pořád ještě dost závislá a musím jí hodně chovat, ale už je to bez pláče, což je pro mě úžasná úleva. Asi by z toho časem vyrostla jako jiné děti, ale nevím, jestli bych se toho zlepšení dočkala se zdravým rozumem. Díky Lence se Kamilce a vlastně i mně, daří daleko lépe. Konečně si to mateřství mohu naplno užívat.

Zmínil jsem se nedávno Lence o tom, že mám hůře pohyblivé prsty pravé ruky. Zareagovala ihned a nabídla mi thajskou akupresuru při které lze uvolnit energetické dráhy na ruce a tím prstům dodat potřebnou energii. Lenčina pohotová reakce mne nepřekvapila protože vím, že je připravena kdykoli, když je potřeba pomoci a využít tak svých schopností a dovedností ku prospěchu svých přátel, známých, rodinných příslušníků i takzvaných „cizích“ lidí. Terapie probíhala v čajovně. Trvala něco přes půl hodiny a kromě prstů byla rozšířena na bolavá záda. V pravé ruce jsem cítil okamžitou úlevu. Byla lehčí, svobodnější, čistší a ačkoli jsem tomu moc nevěřil, prsty byly o den později při hře na kytaru opravdu „čilejší“. Pro větší účinek je určitě dobré terapii několikrát opakovat. Při terapii mne jako úplného laika ještě zaujalo, že k ulevě bolestí v bederní části páteře došlo tak, že Lenka pracovala na chodidlech a nártech mých nohou a přitom jsem cítil zřetelný proud úlevné energie, který stoupal od kostrče vzhůru.